PROJEKT

Projekt

Portal Sztab.org istnieje w różnej formie, oficjalnie od 17 stycznia 2004 r. Przez te wszystkie lata przechodził przez różne formy, od prostej strony w html z księgą gości, m.in. przez popularny wortal z forum po obecną postać portalu z wieloma autorami i naciskiem na interakcję.

Na treści Sztab.org jako źródła powoływali się autorzy prac dyplomowych a nawet opracowań naukowych (m.in. Brunon Hołyst w dwutomowej encyklopedii „Terroryzm”). Po dwóch latach internetowego niebytu, związanego z funkcjonowaniem treści Sztab.org w ramach serwisu Europejskiego Instytutu Bezpieczeństwa, na przełomie 2014 i 2015 r. portal Sztab.org powrócił jako samodzielny serwis w nowej formule. Obecnie wydawcą nowego Sztab.org jest European Institute for Strategic Studies.

Wokół nowej idei Sztab.org udało się zebrać entuzjastycznie nastawione, wartościowe i wiarygodne osoby związane z szeroko pojętą branżą bezpieczeństwa.

W erze Nowych Mediów nie było jednak mowy, by serwis reaktywować w poprzedniej formie. Tworzony tak naprawdę na nowo serwis potrzebował odpowiednich rozwiązań, stąd przeprowadzka do chmury obliczeniowej oraz zastosowanie nowoczesnych rozwiązań zapewniających stabilność i bezpieczeństwo portalu. Ważnym było, by serwis był dopasowany i czytelny na różnych urządzeniach, z naciskiem na te mobilne. Naszym głównym celem jest jednak nie wizualizacja a jakościowa treść. Wokół nowej idei Sztab.org udało się zebrać entuzjastycznie nastawione, wartościowe i wiarygodne osoby związane z szeroko pojętą branżą bezpieczeństwa. Publikujemy w różnej formie, poprzez opracowania, analizy, raporty, reportaże, felietony czy wywiady. Zamiast będącego do tej pory kołem napędowym forum, proponujemy moduły dyskusyjne pod każdym publikowanym, autorskim wpisem. Naszym celem jest interakcja i dyskusja z Czytelnikami, do czego serdecznie zachęcamy.